Fotogalerie ze školního roku 2017/2018Prohlédněte se videa stránkách festivalu JAKUFEST.JECOOL.NET.
Mezinárodní úspěch ve vybíjené (p.Kočková)
Pátý ročník vybíjené v SRN přinesl vytoužené vítězství. Postarali se o něj žáci IV. B, IV.C a nemalou posilou byli i žáci III.B. Z deseti odehraných zápasů prohráli pouze jednou. Půlroční příprava v hodinách Tv se zúročila a hráči předvedli báječnou týmovou hru. Za vynikající výkon byl také vyhlášen jako nejlepší hráč celého turnaje Štěpán Šimůnek. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k obrovskému úspěchu. (Kočková, Přeučilová)Skvělý fotbalový bronz(p.Kočková)
Po několika neúspěšných letech se podařilo chlapcům z 3. a 2. tříd prolomit smůlu a ve fotbalovém turnaji Mc Donald´s Cupu vybojovali třetí příčku. Z šesti odehraných zápasů měli pouze jednu prohru 0:1 a s vítězným týmem z Edenu remizovali. Ostatní zápasy byly vítězné. Bonusem bylo také setkání s Milanem Škodou a ostatními hráči A týmu SK Slavia.Sedmičky Josefa Lady (p.Kočková)
Třída III.B navštívila výstavu Josefa Lady v galerii Tančícího domu.Výstava představila umělcovu tvorbu pro děti, včetně dětské ilustrace i řady interaktivních exponátů s „ladovskou“ tématikou.Zelený den - společný projekt (vyučujcící 1.- 3. ročníku)
Soutěž o nejkrásnější velikonoční kraslici(p.Kočková)
JARMARK, DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2018 (celá škola)


Výroba mýdla - projekt třídy III.A (p.Švábová)


Vesmír - návštěva Planetária Praha - projekt třídy III.A a III.B (p.Kočková, Švábová)
Žáci ukončili učivo o vesmíru exkurzí planetária a pořadem Letíme na Mars.

Vesmír - Projektový den třídy III.A a III.B (p.Kočková, Švábová)
Skupinová práce, netradiční forma výuky, rozvoj kooperace a komunikace mezi žáky.

MASOPUST - Karneval 2018


Krajské finále ve florbale (p.Kočková)
Žáci V.B a V.C se probojovali do florbalového finále, kde reprezentovali naši školu. Z celé Prahy se umístili na 11. místě. Obstáli v konkurenci profesionálních školních týmů.

Celoroční projekt Čtvero ročních období, Zima - krmítka pro ptáčky, II.A, II.B (p.Pastorová, Zvěřinová)


Turnaj ve vybíjené (p.Kočková, Papežová)
Žáci IV.B a IV.C si poměřili své síly při turnaji ve vybíjené. Soutěžily celkem čtyři týmy a každý hráč byl při závěrečném hodnocení za své sportovní nasazení odměněn. Turnaj byl přípravou na dubnový výjezd žáků do SRN, kde se zúčastní mezinárodní soutěže v této míčové hře.Pokračování Tandemové výuky (p.Pastorová, Kočková)


Tandemová kooperace vyučujících (model párové výuky), kdy spojenou vyučovací hodinu tříd II. A a III. B vedou dvě učitelky, které mají promyšlené rozdělení a střídání rolí a aktivit ve vyučovacím procesu. Téma výuky – Malované písničky. Cíl výuky - verbální i nonverbální komunikace.

ADVENTNÍ KONCERT ZŠ JAKUTSKÁ DNE 13. 12. 2017 (p.Stratil ad.)
PROHLÉDNĚTE SI OFICIÁLNÍ VIDEO NA Youtube.com.


Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Vánoční čas a svět kolem nás (MČ Praha 10)(p.Švábová)


Beseda se sokolníkem p. Zalešem s názornými ukázkami sov a dravců (p.Trojan, Hyan)


Víš, co si kupuješ? - Vzdělávací program v Toulcově dvoře, IX. A (p.Goliášová)
Zajímavé čtení o netradiční akci se můžete přečíst na
Fitkonto.


Výroba vánočních ozdob ve III. A (p.Švábová)


Výtvarná soutěž Vánoce v hudbě (Parlamenťáci 1.stupně + p.Kočková)
Parlamenťáci 1.stupně vyhlásili, vyhodnotili a odměnili své spolužáky ve třech kategoriích výtvarné soutěže. Ocenili výtvory jednotlivců, skupinek a třídních kolektivů. Vítězné práce můžete obdivovat v předsálí Radiopaláce v den konání Adventního koncertu 13. 12. 2017.

Zdobení vánočního stromku naší školy na Kubánském nám.II.A, III. B (p.Kočková, Pastorová)
Žáci II.A a III.B v rámci Tandemové výuky společně vyrobili ozdoby na vánoční stromeček naší školy, který už také na Kubánském náměstí nazdobili.

Trénink badmintonu II. část - II.A, II.B, V.A, V.B, V.C (p. Zvěřinová + kol.)


Trénink badmintonu a nahlédnutí na mistrovství Evropy 17 (p.Kočková)
Skvělý úspěch na turnaji ve florbalu (p.Kočková)
Žáci 4. a 5. tříd se zapojili do florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň. Přivezli 1. místo a připsali naší škole vynikající sportovní úspěch. Ve čtyřech vítězných zápasech se jim podařilo nastřílet 45 gólů a pouze 3 nevychytat. Velká gratulace a poděkování patří těmto žákům: Sašovi Kolisnichenkovi, Viktoru Šámalovi, Pepovi Niederlemu, Františku Šafaříkovi, Honzovi Šoupalovi, Patriku Veverkovi, Tomáši Procházkovi a Patriku Holému. Skvělou reprezentaci školy ocenila i paní ředitelka.Týden vědy a techniky (p.Kočková + zákonný zástupce)
Žáci III.B se aktivně zapojili do celorepublikového týdenního projektu plného vědy. Na medicínském workshopu, pořádaném studenty 3. lékařské fakulty UK, hravou formou získávali informace a prakticky si vyzkoušeli některé dovednosti z těchto oborů: anesteziologie a resuscitace, anatomie, ošetřovatelství, příklady chirurgického šití ad.Čtvero ročních období - společný celoroční projekt II.A a II.B (p. Pastorová, p. Zvěřinová)Vítězství starších žáků v minikopané (p.Klikar)

V září roku 2017 nám udělali velkou radost starší žáci, žáci 9. ročníku, když vyhráli obvodní kolo v minikopané. Dokázali se proplést všemi úskalími bojů v základní skupině i dalších postupových zápasech, až ve finále narazili na soupeře ze všech nejzdatnějších – ZŠ Eden, vlastně tedy žáky pražské Slavie svého ročníku 2001 / 2002. V dramatickém penaltovém rozstřelu dokázalo naše mužstvo zvítězit a postoupit do celopražského kola. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech na pražské úrovni.Sportovní a kreativní týden v SRN (p.Kočková, Přeučilová, za rodiče p.Jurajdová)


V letošním školním roce naši žáci opět dostali od Asociace malých debrujárů ČR, za aktivity s klubem KMD při ZŠ Jakutská Koumáci, nabídku na týdenní pobyt v SRN. Žáci měli možnost společně s německými dětmi vyzkoušet nemalé množství zajímavých aktivit. Společně se domlouvali především „lámanou“ angličtinou, která se vyučuje na základních školách v obou zemích. Aktivity, které jsme vyzkoušeli: komunikační hry v českém a německém jazyce, kuželky, minigolf, pit pat, laserovou střelbu, bobovou dráhu, lanovou dráhu, přírodní bludiště a lanové centrum. V kreativní dílně si děti vyrobily gelové svíčky a malovaly rozehřátým voskem. Letošní výprava byla ubytovaná v malebném městečku Netzschkau, které se pyšní Göltzschtalbrücke – největším cihlovým mostem na světě, který jsme také navštívili.


V pohodě do školy s BESIPem - září 2017 (p.Kočková, Švábová)Žáci III.A a III.B se zúčastnili zajímavé dopravní akce se složkami integrovaného záchranného programu. Dětem se představili členové Hasičského záchranného sboru, Policie ČR, Vojenské policie, Městské policie, Dopravní policie a Zdravotnické záchranné služby.