Fotogalerie ze školního roku 2016/2017Poslední zvonění IX. A - Hodně štěstí!Dojemné rozloučení páťáků s třídní učitelkou WolfovouFotbalové dopoledne s Pražským fotbalovým svazem

Poslední týdny školního roku to na pražských základních školách, díky Pražskému fotbalovému svazu, žilo fotbalem. Trenérský tým zamířil také k nám na ZŠ Jakutská, kde si žáci prvních a druhých tříd společně s předškoláky MŠ Omská vyzkoušeli vedený fotbalový trénink a také měli možnost se zeptat na nejrůznější otázky fotbalisty Antonína Kinského. Své freestylové umění předvedl mistr světa Honza Weber, který celou akci moderoval. Děti si odnesly spoustu dárečků a hlavně plno zážitků z pohybu.J A K U F E S T 2017

Jedinečný předletní festival naší školy má za sebou už svůj 4. ročník. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o jeho skvělý průběh. Rádi jsme se s vámi všemi setkali!

Čtenářský klub (p.Kočková)

V letošním školním roce na naší škole začal pracovat pod vedením paní učitelky Kočkové Čtenářský klub, jehož cílem je motivovat žáky ke čtení, zlepšovat jejich čtenářské dovednosti a tím i zkvalitňovat jejich slovní zásobu. V rámci čtenářského klubu žáci navázali spolupráci s Domem čtení na Praze 10, ostrovem čtení Tapatanem a setkali se s autory a ilustrátory dětských knih (Jiřím Žáčkem, Pavlem Vránou, Petrou Braunovou, Bárou Buchalovou a Klárou Smolíkovou).

Výtvarný projekt II.B a VII.A (p.Kočková, Růžičková)

Výtvarná setkání s aktivním zapojením žáků do výtvarných soutěží s cílem vzájemně spolupracovat a předávat si navzájem zkušenosti. Žáci obou tříd se v průběhu celého školního roku setkali nad výrobou ozdob na Vánoční strom ZŠ Jakutská, výrobky na školní Jarmark, malováním křídami, zorganizovali výtvarnou soutěž Barevná škola, zapojili se do soutěže vyhlášené Muzeem hlavního města Prahy O nejkrásnější kraslici, navštívili výtvarnou výstavu na MČ Prahy 10 a MŠ Vladivostocká. Společná setkání ukončili návštěvou Muzea čokolády s možností malování čokoládou a ochutnávkou čerstvě vyrobených pralinek.

Den Země - projektové dopoledne na naší škole (19. - 21. 4. 2017)

Letošní Den Země postupně všechny třídy školy oslavily projektovým dopolednem, kdy se vhodným způsobem prolínala běžná výuka s ekologickými tématy. Žáci úměrně věku vypracovávali vlastní projekty, které pak prezentovali spolužákům.Účast na meziškolním turnaji Badminton Areál Skalka Praha 10Softballový turnaj - 1. místo na obvodu!!! (p.Klikar)

V pátek 21. 4. 2017 vybojoval náš softballový tým první místo na obvodním turnaji. Probojoval se tak do celopražského kola, kde bude naši školu 19. 5. 2017 reprezentovat. Je to velký úspěch, vždyť konkurence na obvodě Prahy 10 je mezi školami obrovská. Všichni podali vynikající výkony a ve finále zdolali velmi kvalitní tým ZŠ z Uhříněvsi. O tento veliký úspěch se zasloužili tito žáci 8. a 9. tříd: Terezie Březinová, Ilona Kraftová, Bára Polanecká, Romana Musilová, Honza Kočka, Patrik Bartoš, Vojta Smetana, Michal Mathauser, Filip Polame, Filip Temelkovski, Ondra Špatný, Vlasta Dutka a Patrik Kováč. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mc Donaldś Cup (p.Kočková)

V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili fotbalového turnaje Mc Donald´s Cupu na SK Slavia. Fotbalový tým vytvořili žáci 1.- 3. ročníků. Ve velké konkurenci obstáli a poprali se nejen se soupeři, ale i s nepřízní počasí a vybojovali 5. místo ze sedmi školních týmů. Chlapci při hře dokázali hezky kombinovat, přihrávat si a měli krásné fotbalové akce.Za reprezentaci školy děkujeme těmto žákům: Lukáši Manouškovi(I. B), Martinu Kadečkovi (II. A), Josefu Sedláčkovi, Lukáši Kulhánkovi, Adamu Novákovi, Antonínu Dernerovi, Lukáši Kulhánkovi, Adamu Novákovi, Antonínu Dernerovi (II. B), Tomáši Procházkovi, Patriku Holému (III. B)

Aprílový běh s kuřetem (p.Kočková)

V úterý 25. dubna se vybraní žáci a žákyně z 2.- 5. tříd naší školy zúčastnili dalšího ročníku Aprílového běhu s kuřetem. Tento závod je společným projektem České televize a nadace Pomozte dětem! V konkurenci několika set dětí z pražských škol se nám podařilo vybojovat dvě skvělá 4. místa v kategorii 2. tříd - Kateřině Řeháčkové z II. A a Jáchymu Kajmlovi z II.B, dále byli oceněni za 5. a 6. Saša Kolisnichenko ze IV.B a Lukáš Kulhánek z II.B. Gratulujeme a zároveň všem našim závodníkům děkujeme, že svojí účastí podpořili dobrou věc.

Ukliďme si Česko - Ukliďme si Jakutskou - Den Země (p. Stejskalová, Jiráková, Hríbová)

Dne 10. 4. se dobrovolníci z řad dětí školní družiny zapojili do celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a dali do pořádku přilehlé ulice a okolí základní školy včetně vyčištění zatravněných ploch. Za jejich vynaložené úsilí jim všem patří velký dík Odkaz na fotogalerii an Rajče.cz


Turnaj ve vybíjené v SRN (p.Kočková)

Debrujáři ze ZŠ Jakutská připravili na letošní IV. ročník vybíjené v Německu novou generaci. Na pravidelných ranních trénincích předávali své zkušenosti mladším spolužákům, kteří na letošním turnaji zúročili dřinu a do školy přijeli s 3. místem. Byli nejúspěšnějším českým týmem. Navíc si naše Amálie Lásková přivezla ocenění za nejlepší hráčku turnaje v kategorii dívky. Mezi jednotlivými zápasy si mohli všichni aktivně odpočinout na bowlingu v Plauen. Naplněný víkend sportovními aktivitami dopadl nad očekávání a domů jsme se vraceli s úsměvem na rtech a pohárem. Školu reprezentovali: Olesandr Kolisnichenko, Viktor Šámal, František Šafařík, Tomáš Polanecký, Patrik Veverka, Adam Lexa, Vojtěch Švejnoha, Ondřej Hůlka, Vojtěch Tichavský, Amálie Lásková, Laura Záveská, Nikola Manoušková a Agnes Műllerová . Poděkování žákům V.B - Jiřímu Markovi, Viktoru Procházkovi a Tomáši Coufalovi. Poděkování zákonnému zástupci pí. Polanecké

Poetické setkání (p.Kočková)Turnaj v ping pongu (p.Klikar, Kočková)

Účastníků ping-pongového turnaje pro rodiče s dětmi bylo tolik, že se hrálo ve dvou skupinách. A protože byla neděle (5. 3. 2017) a všichni měli dost času, domluvili jsme se, že si to rozdá každý s každým ve skupině 4. – 6. třída a ve skupině 8. – 9. třída. Děti hrály proti sobě, rodiče také. Pak se zápasy sečetly do rodinného konta. A bojovali tatínkové i maminky, povzbuzovali babičky, dědové a další příbuzní. Výkony byly opravdu hezké a výsledky jen těsné. Ale o výsledky šlo až naposled. Bylo to hezké setkání rodičů a dětí na naší škole při sportování, příjemném a chutném občerstvení, prostě poznání se trochu jinak, než ve tradičním školním prostředí. Myslím, že se turnaj všem moc líbil a loučili jsme se s tím, že musíme zase co nejdříve nějakou podobnou sportovní akci uspořádat.

Mobilní dopravní hřiště (zdroj: Dopravnihriste.eu, s.r.o)Lyžařský výcvik 2017 (p. Klikar, Mašková, žáci)

Fotogalerií provází text pana učitele Klikara, který si můžete stáhnout na následujícím odkazu. Deníček z lyžáku 2017


Den otevřených dveří, jarmark, dílny (p.Kočková, Hyan)Masopust, karneval (p.Kočková, Hyan)Tandemová výuka (p.Kočková, Pastorová)

V měsíci lednu byl zahájen projekt třídy I.A a II.B. Jedná se o Tandemovou kooperaci vyučujících (model párové výuky), kdy spojenou vyučovací hodinu tříd povedou dvě učitelky, které mají promyšlené rozdělení a střídání rolí a aktivit ve vyučovacím procesu. Cílem je využívat nové moderní metody výuky, které dělají vyučování efektivnějším, rozvíjet prvopočáteční čtenářskou a matematickou gramotnost a podporovat vzájemnou verbální i nonverbální komunikaci.

Čtenářský klub (p.Kočková)

Na naší škole byl nově otevřen Čtenářský klub, který si klade za cíl podpořit žáky v oblasti čtenářské gramotnosti, rozvíjet jejich slovní zásobu a motivovat je ke čtení.

Fotbalový turnaj nejmladších žáků (p.Kočková)

Vybraní žáci 1. a 2. tříd reprezentovali naši školu na fotbalovém turnaji. V základní skupině po třech vítězstvích jsme obsadili první místo. Při dalších zápasech byl soupeř úspěšnější a tak jsme se do školy vrátili s bramborovou medailí. O pěkný fotbalový úspěch se zasloužili tito žáci: Kulhánek, Novák, Derner z II.B, Kadečka, Sedláček, Junek z II.A, Manoušek, Homr z I.B a Lipský z I.A

Moderní sportovní aktivity (p.Kočková)

Nezisková organizace Ulice dětem zorganizovala na naší škole dopolední sportovní aktivity pro žáky 2. - 6. tříd. Všichni měli možnost vyzkoušet základy sebeobrany, žonglování, také parkour a street dance. Pohybem naplněné dopoledne si většina užila s velkým nadšením.

Srdce s láskou darované - CENTRUM VÝCVIKU HELPPES (p.Přeučilová)

Třída III. B se přihlásila do soutěže pořádané časopisem AGE "Srdce s láskou darované".Naše srdíčko jsme věnovali statečným asistenčním pejskům centra výcviku Helppes v Praze Motole. Prosíme o podporu při hlasování. Zapojit se mohou rodiče, spolužáci, příbuzní a známí. Děkujeme! Více se dozvíte na http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2016?search=jakutsk%C3%A1

Vystoupení na Kubánském nám. - Vánoční trhy (p.Foltová)Adventní koncert v Radiopaláci (p.Stratil, Chaloupková, Foltová, Dobiášová,Pastorová, Švábová, p.Klinecký, sl.Bodláková)Mikuláš s čerty a anděli na návštěvě (p.Turinský)Pečení perníčků v II. A (p.Švábová)Atletický sedmiboj - dvě zlaté! (p.Kočková)

Žáci 2. - 5. ročníku se umístili mezi 24 pražskými školami na 6. místě. Laura Záveská ze IV.B dokonce získala dvě zlaté medaile za běh na 60m a hod plným míčem s výkonem 7.20m. Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy. (Z. Kočková, J.Hríbová)

Projekt Zdravá výživa (p.Švecová)Účast našich žáků v projektu Moje stopa (p.Dobiášová)Florbalový úspěch (p.Kočková)

Žáci 3.- 5.ročníku vybojovali na florbalovém turnaji báječné 2.místo. Připsali si 3 výhry, jednu remízu a ve finále je porazila pouze sportovní škola Eden, což je obrovský úspěch a chlapcům nelze než pogratulovat. O sportovní úspěch se zasloužili tito žáci: Kolisnichenko Olesandr, Šámal Viktor, Šafařík František, Marek Jiří, Mádle Robin, Kryhut Adam, Junek Michal, Holý Patrik, Procházka Tomáš

Výroba ozdob a zdobení školního vánočního stromečku na Kubánském náměstí - žáci II.B, VII.A (p.Kočková, Růžičková, Blahoutová, Rošerová)Svatomartinská pouť (p.uč.Fialová)

Každoroční akce, kterou naši žáci chystají pro děti z okolních mateřských školek. Tentokrát se podíleli žáci IV. V, III. A a VI.ročníku. Děkujeme za návštěvu.

Sportovní týden v SRN (p. uč. Kočková, Přeučilová)

V letošním školním roce žáci ZŠ Jakutská dostali od Asociace malých debrujárů ČR za aktivity s klubem KMD Koumáci nabídku na týdenní pobyt v SRN. Žáci měli možnost společně s německými dětmi vyzkoušet nemalé množství zajímavých aktivit. Při nich se všichni domlouvali především „lámanou“ angličtinou, která se vyučuje na základních školách v obou zemích. Aktivity, které jsme vyzkoušeli: biatlon, lezeckou stěnu, orientační běh, velké trampolíny, jízdu na segwayích, jízdu na autíčkách, rýžování zlata, diskotéku, střílení z luku, kulečník, bowling, „kuriozitní olympiádu“ ČR + SRN. Přestože jsme tentokráte byli početně ve výrazné menšině, dokázali jsme vybojovat několik diplomů a pěkných umístění. V „kuriozitní olympiádě“ jsme dokonce získali prvenství. Večery si děti organizovaly samy a to především v tělocvičně při fotbale, stolním tenise a kulečníku. Některé daly přednost společenským hrám a pohádkám na dobrou noc. Díky společným aktivitám vznikla přátelství a tak loučení s německými kamarády bylo nelehké.

Stříbro z turnaje v minikopané! (p.uč.Klikar)

Starší žáci nám udělali opět velkou radost ve sportovní oblasti, tentokrát v obvodním kole minikopané. Na hřišti pražské Slavie poráželi jednoho soupeře za druhým, předváděli pěkný bojovný a technický fotbal. Ve finále pak narazili na soupeře z nejtěžších, na základní školu Eden, za kterou hráli všichni chlapci z týmu pražské Slavie. Přestože přesila byla obrovská, naši kluci nezklamali ani v tomto zápase a po vyspělém taktickém výkonu s mladými slávisty remizovali. Bohužel stejně jako vloni neuspěli na pokutové kopy, přesto je stříbrná medaile obrovským úspěchem v naší školní sportovní oblasti. Na tomto výborném výkonu se podíleli: Adam Borkovec, Vojtěch Smetana, Jan Kočka, Filip Lukeš, Jiří Švec, Patrik Kováč, Michal Mathauser, Filip Temelkovski, Filip, Polame Dominik Pacovský a Michael Urban.

Výtvarná soutěž Barevná škola (Organizátor: třída VII.A + p. uč. Růžičková a p. uč. Kočková)

Soutěže se zúčastnily třídy: II.A, II.B, III.A, III.B, IV.A, IV.B, V.A, V.B. Poděkování patří těmto vyučujícím: p. uč. Švábové, Kočkové, Foltové, Přeučilové, Fialové, Kratochvílové, Dobiášové a Zvěřinové. Vystavené obrázky můžete obdivovat na školních webových stránkách ve fotogalerii a ve vestibulu školy v přízemí. Děkujeme za účast. Žáci VII.A

Příchod nových prvňáčků (p.uč.Hyan)