Fotogalerie ze školního roku 2015/2016

Poslední zvonění třídy IX. A (p.uč.Hyan)

HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM, KTEŘÍ PO LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE ODCHÁZEJÍ!

Fotbalová beseda Pražského fotbalového svazu

Poslední týden školního roku to na pražských základních školách, díky Pražskému fotbalovému svazu, žilo fotbalem. Trenérský tým zamířil také k nám. Děti si vyzkoušely vedený fotbalový trénink a také měly možnost se zeptat na nejrůznější otázky bývalého fotbalisty L. Straceného. Své freestylové umění ukázal mistra světa Honza Weber, který celou akci moderoval.


 • Článek a video na ww.fotbalpraha.cz


 • Exkurze IX. A do Škoda Auto červen 2016 (p.uč.Taufmannová, Mácha, Hyan)  Škola v zahradě, III. B, III. C, červen 2016 (p.uč.Zvěřinová, Pastorová)

  Čtení, hry i sváča v trávě... :-)

  Výlet do Dvora Králové, III. B, III. C, červen 2016 (p.uč.Zvěřinová, Pastorová)

  Dvoudenní výlet, Safari Dvůr Králové, Pevnost Josefov, hrad trosky, výroba trubiček.

  Celoroční projekt I. B a VI. A "Pomáháme prvňáčkům"(p.uč.Kočková, Růžičková)

  Spolupráce a pomoc v prvních dnech a týdnech při vytváření pracovních návyků a postupů. Společná literární a výtvarná setkání: Vánoční strom, Pekelné vyučování, Pohádková noc...

  Pohádková noc v I. B (p.uč.Kočková ad.)  Putování dobou Karla IV. na zámku Libochovice (p.uč.Kočková, Kolandová, Blahoutová)  Florbalový turnaj 3.- 4. ročník (p.uč.Kočková, Stejskalová)  JAKUFEST 2016

  První porce obrázků z pohodového a prosluněného festivalu naší školy :-)  Floorball School Cup 2016 (p.uč. Kočková)

  Další sportovní úspěch našich nejmladších žáků z 1. a 2. tříd. 2. místo ve florbalovém turnaji - Floorball School Cup 2016 - pořádaném Florbalovou školou Bohemians na podporu rozvoje volnočasových aktivit dětí a mládeže.

  Běh pro Paraple aneb Každá noha dobrá (p.uč.Stejskalová)  29. května 2016 jsme se společně s několika dětmi a jejich rodiči připojili k benefiční akci na podporu všech, co běhat nemohou. Děti se zúčastnily solidárních běhů na 100 m, naši dospělí zástupci úspěšně zdolali závod na 4 km. Děkujeme tímto všem, co s námi strávili den plný zážitků v Letenských sadech a podpořili dobrou věc. Slovy zakladatele Centra Paraple pana Zdeňka Svěráka: „Příležitostí, kdy je lidem spolu dobře, není nikdy dost. Užívejme si je a rozmnožujme je.“ Věříme, že i naše řady se na příští ročník rozmnoží. (A. Stejskalová)  Mc Donald´s Cup 2016 (p.uč. Kočková, Klikar, Stejskalová)  Ani v letošním školním roce jsme neporušili tradici a zúčastnili se fotbalového turnaje na SK Slavia. Fotbalový tým vytvořili žáci 2.- 4. ročníků a utkali se se skupinami i sportovních škol či sportovních týmů trénujících při škole. Ve velké konkurenci jsme obstáli a vybojovali 5 místo z osmi fotbalových týmů. Za odvahu a reprezentaci školy děkujeme.  Škola v přírodě - Černá hora - 1. stupeň, květen 2016 (p.uč.Kočková, Kolandová)

  Žáci 1., 2. a 3. třídy ZŠ Jakutská pobyli v rámci ŠvP v týdnu od 14. – 20. 5. 2016 na Černé hoře. Kopec vysoký 1299 m dopřál dětem prožít všechna roční období.Na besedu se členem Horské služby tematicky navázala ekologická vycházka. Pod vedením pracovníka KRNAPu děti vyčistily daný okruh chráněného území a dozvěděly se řadu informací o třídění, zpracování a recyklaci odpadu. Odcházely s dobrým pocitem, že alespoň částečně – dle svých sil – pomohly krkonošské přírodě.  Výlet do Lipska (SRN), květen 2016 (p.uč.Klikar)

  Zpráva z výletu od p.uč.Klikara

  Škola v přírodě - Varvažov - 2. stupeň, květen 2016 (p.uč.Klikar)

  Zpráva ze švp od p.uč.Klikara

  Návštěva Toulcova dvora, duben 2016 (p.uč.Kočková)  Škola v přírodě - Jilemnice, Hotel Sumo, duben 2016 (p.uč.Fialová, Trojan, žáci)

  Prezentace žáků ze školy v přírodě

  Vystoupení s dánskou hudební školou, 11. - 12. 4. 2016 (p.uč.Stratil, Hyan) • Videozáznam z koncertu (1) na Youtube.com (p.uč.Stratil)
 • Videozáznam z koncertu (2) na Youtube.com (p.uč.Stratil)
 • Videozáznam z koncertu (3) na Youtube.com (p.uč.Stratil)
 • Videozáznam z koncertu (4) na Youtube.com (p.uč.Stratil)


 • OVOV 2016 (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), 7. 4. 2016 (p.uč.Kočková)  Této sportovní akce se zúčastnilo celkem 180 dětí z 8 škol. Za naši školu sportovalo 12 dětí. 8 z nich vytvořilo družstvo, které se umístilo na skvělém 2. místě a další jednotlivci, kteří byli také velmi úspěšní. Veronika Skalická navíc potvrdila skvělé výsledky z minulého roku a opět postoupila do krajského kola nejen jako součást týmu družstva, ale i jako jednotlivec v kategorii dívky 2002.Oceněnými a postupujícími do krajského kola jsou: Veronika Skalická, Ilona Kraftová, Barbora Polanec ká, Anna Jirásková, Michal Mathauser, Jan Kočka, Michal Urban, Adam Borkovec. Skvělé výsledky a umístění měly: Markéta Vobořilová, Eliška Justová. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Také děkujeme paní učitelce Maškové a panu učiteli Klikarovi za vedení v hodinách tělesné výchovy, protože jsou bezesporu také součástí našeho úspěchu.

  Sázení stromků v Šárce, 5. 4. 2016 (p.řed.Taufmannová, p.uč.Klikar)  Ekologická výchova na naší škole
  Nejlepší výchovou je praktická činnost. To je dlouho známá pravda a v poslední době se na ni tak trochu zapomíná. A tak alespoň v ekologické výchově našich žáků jsme neváhali a zapojili děti do přímé práce na zalesňování území Prahy. Začátkem dubna roku 2016 se vydala 9. A a 7. B do Divoké Šárky za projektem „Terénní EV aktivity – sázení lesních dřevin“, kterou pořádaly Lesy hl.m.Prahy – Středisko ekologické výchovy. Děti si měly možnost vyzkoušet lesní práci přímo v terénu. Jejich úkolem bylo osázet stráň připravenými semenáčky listnatých stromů pod odborným vedením místních zaměstnanců ekologického střediska. Děti rychle pochopily, že starost o přírodu a samotné zalesňování je namáhavá práce a že každý zasazený stromek bude dobře růst jen tehdy, pokud se mu při sázení věnuje ta správná péče. Samotné sázení v kopcovitém terénu, v přírodě a za plného svitu slunce určitě nějakou námahu stojí, ale děti pracovaly celé dvě hodiny tak usilovně, že naše část stráňky byla brzy osázená. Naše třídy byly vyhodnoceny jako nejlepší ze všech tříd z Prahy, které se sázení účastnily. Naši žáci z takového hodnocení měli radost, práce se jim líbila, počasí nám více než přálo, a tak se všem tato ekologická aktivita moc líbila. A jaké byly názory našich žáků? Někdy úsměvné, ale možná i pravdivé. Třeba ten, že sem budou jako důchodci chodit pod vysoké stromy do stínu lesa, nebo s rodiči o víkendech na procházky a že je bude hřát vědomí, že ta krásná zelená příroda okolo nich je taky tak trochu jejich zásluha. Na závěr se všichni podepsali na dřevěnou „placku“, na které zanechali vzkaz všem, kteří půjdou okolo. Akce se podařila, příroda v našem hlavním městě to hodně potřebuje. A naši „sedmáci a deváťáci“? Byli bezvadní a zaslouží velkou pochvalu jak za práci, tak i za skvělou reprezentaci naší školy. Mgr. Miloš Klikar

  Běh s Kuřetem, 5. 4. 2016  Vystoupení na Staroměstském náměstí, 30. 3. 2016  Preventivní akce Policie ČR, březen 2016  Poetické setkání, 1.-3. třída - 16. 3. 2016  Mobilní dopravní hřiště, 1.-3. třída - 14. 3. 2016  Masopust, karneval - 25. 2. 2016


  Dětský fotbalový pohár 2016 (p.uč.Kočková)

  Náš fotbalový tým žáků 1.a 2.tříd obdržel od pořadatele fotbalového poháru za své vynikající výkony v základním kole „Divokou kartu“. Získali tedy možnost dále soutěžit. V semifinále se umístili na báječném 5. místě. V dubnu budou naši malí fotbalisti reprezentovat školu v turnaji na Mc Donald´s Cupu.


  Lyžařský kurz - 29. 1. - 5. 2. 2016 (p.uč.Klikar, Mašková)

  Letošní LVVZ se počasím moc nevydařil, ale jinak naplnil určitě všechna očekávání nejen lyžařských instruktorů, ale doufáme i samotných žáků. Všichni zvládli jízdu na zvolených „prkýnkách"(lyžích nebo snowboardu), pobavili se při společných večerních hrách, či na tanečních večerech. Sportovní výkony dětí, jejich chování a vzájemná spolupráce byla na velmi dobré úrovni a musíme všechny účastníky, kterých bylo letos skoro k padesátce ze všech tříd druhého stupně, pochválit.(celá zpráva níže)


  Celá zpráva z LVVZ - dokument pdf (p.uč.Klikar)  Projektové dny V.C - zima 2015/2016 - dokument pdf (p.uč.Fialová)  Sportovní úspěch najmladších žáků (p.uč.Kočková)

  V úterý 19. ledna naši školu reprezentovali vybraní žáci 1. a 2. tříd na Dětském fotbalovém turnaji. Ze sedmi soutěžících týmů skončili s báječným výsledkem na bedně na 3. místě. Odměnou jim byla dobrá hra, medaile a pohár, který můžete obdivovat ve vitrýně u tělocvičny. Žáci, kteří se zasloužili o dobré jméno naší školy: Horváth Vincent, Kadečka Martin, Novák Adam, Kulhánek Lukáš, Derner Antonín, Holý Patrik, Švec František, Kléger Matěj, Procházka Tomáš, Procházka Tomáš, Prchal Hugo. Protože se naši malí fotbalisté osvědčili, budou v tomto školním roce, v měsíci dubnu, ještě reprezentovat školu na Mc Donald´s cupu. Zvláštní poděkování také patří chlapcům ze 7.B Vojtěchovi Smetanovi a Janu Kočkovi, kteří fotbalový tým řádně trénovali a na turnaj doprovázeli.  Turnaj ve vybíjené (p.uč.Kočková, Dobiášová)

  V pátek 15. 1. se na naší škole uskutečnil turnaj ve vybíjené. Své síly porovnali vybraní žáci 4.A a 4.B a kdo nebojoval, ten mohutně fandil. Tito malí sportovci budou naši školu reprezentovat v měsíci dubnu v SRN na mezinárodním turnaji ve vybíjené. V předchozích ročnících jsme získali 4. a 2. místo, tak ani v letošním roce nenecháme nic na náhodě a budeme poctivě trénovat, abychom se opět umístili co nejlépe. (p.Kočková, Dobiášová)  Den otevřených dveří, jarmark, dílničky, 14. 1. 2016  Adventní koncert 2015(celá škola) • NOVÉ! Videozáznam z koncertu na Youtube.com (p.uč.Stratil)


 • Jak udělat z čertů andílky - projekt V. B a V. C (p.uč.Fialová, Kratochvílová)  Školní vánoční stromeček(p.Kočková, Blahoutová, Růžičková)

  V letošním školním roce vánoční strom na Kubánském náměstí ozdobili společně žáci 1.B a 6.A v rámci celoročního projektu "Pomáháme prvňáčkům"  Projekt Zdravý životní styl (p.uč.Švecová)

  Celá škola prošla programem týkajícím se zdravého životního stylu a prevencí obezity. Na 2. stupni si žáci téma zpracovali také v anglickém jazyce.  Svatomartinská pouť pro školky (p.uč.Fialová)

  Naši žáci na sv.Martina připravili pro budoucí prvňáčky již tradiční pouť s ukázkami svých dovedností. Třída V.C nacvičila dramatizaci pohádky Perníková chaloupka, kterou zasadila do kulis vlastní výroby včetně krásné chaloupky. Ve spolupráci s žákyněmi VIII.A nacvičily děti také písně a básničky s tématikou bížícího se Mikuláše a Vánoc, zahrály na housle a shlédly i populární kelímkový doprovod (Cup game). Poté si malé děti zasoutěžily v různých disciplínách a odměnou jim za to byly perníčky, které napekly amminky našich žáků. Věříme, že se svatomartinská pouť i letos vydařila a přinesla radost našim malým kamarádům.  Cesta kolem světa za 7 dní (p.uč.Kočková, p.uč.Přeučilová, p.Jurajdová)

  V letošním školním roce debrujáři z KMD při ZŠ Jakutská dostali od Asociace malých debrujárů ČR za aktivity s klubem nabídku na týdenní pobyt v Limbachu (SRN). Všichni vyjíždějící měli možnost společně s německými dětmi vyzkoušet nemalé množství zajímavých aktivit: biatlon, lezeckou stěnu, kuželky, turnaj ve fotbale, 5D kino, obří trampolíny, rýžování zlata, bruslení na ledové ploše, diskotéka, táborák, matematická olympiáda, střílení z luku, malování na hedvábí, malování voskem, kulečník, bowling, talent ČR x SRN.  Bronzové medaile pro naše fotbalisty! (p.uč.Klikar)

  Turnaj v minikopané v pražském Edenu. Po nějaké době se na naší škole sešla opět prima fotbalová parta kluků ze sedmých a osmých tříd. Ve středu 6. října 2015 předvedli výborný fotbalový výkon v základní skupině a pak už jen postupovali dál. Podlehli jen v jednom utkání, a to s fotbalisty pražské Slavie, kteří reprezentovali ZŠ Eden. Adam Borkovec, Filip Lukeš, Jan Kočka, Vojta Smetana, Filip Temelkovski, Michal Mathauser, Michael Urban a Filip Polame nebyli skvělí jen na hřišti, vzorně vystupovali i mimo fotbalový trávník. Děkujeme za reprezentaci školy.  Vítězství v přespolním běhu (p.uč.Mašková)

  V celopražském kole bude reprezentovat naši MČ Praha 10 v přespolním běhu vítězné družstvo našich žákyň!  Bezpečně na kole 2015, 12. září 2015 (Zdeněk Pól)

  Vydařená preventivní akce zaměřená na dopravní výchovu, zejména na jízdu na kole. Organizace:BNK

  Republikové finále OVOV 2015, 12. září 2015 (p.uč.Kočková)

  Za ZŠ Jakutská z krajského kola postoupila a byla nominována do Republikového finále OVOV 2015 žákyně VIII.A Veronika Skalická. Z 69 soutěžících v kategorii dívky 2002 se umístila na báječném 9. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

  Prvňáčci poprvé ve škole, 1. září 2015 (p.uč.Hyan)