Fotogalerie ze školního roku 2014/2015

Poslední zvonění IX.A (p.uč.Hyan)

Vědeckopoznávací výjezd do Paříže pro žáky V.- IX. ročníku, červen 2015 (p.uč.Kočková, Blahoutová, Turinský)

Cíle výjezdu: Návštěva Cité des sciences et de l'industrie. Palác vědy a techniky. Jeho základním principem je interaktivnost, zapojení co největšího množství smyslů. Návštěva historických míst Paříže. Prohlubování a zdokonalování komunikačních schopností. Pedagogický doprovod: Z. Kočková, J.Turinský, M. Blahoutová

Krásy Anglie, 2. stupeň, duben 2015 (p.uč.Šmejdová)

Přírodověda V.A v projektu "Lidské tělo", 5. A, červen 2015 (p.uč.Kočková)

Škola v přírodě, Vyskeř, 6.A, 6.B, 22. - 27. 5. 2015 (p.uč.Šmejdová, Goliášová, Mašková)

Škola v přírodě - Český ráj, 4.B, 4.C, 25. - 30. 4. 2015 (p.uč.Fialová, Kratochvílová, Trojan)

Kacanovy – každý poví, byla senza příroda, skály, hrady, buřty taky, ani žádná ostuda. Chodili jsme delší túry, bylo bezva počasí, trampolína, kola taky, celým dnem nás provází. Komenský by měl z nás radost, učíme se v přírodě,hry a testy byly bezva a byli jsme v pohodě. Tahle škola, ta nás baví, těšíme se napřesrok, že si opět vyjedeme, vlastně jako každý rok.

JAKUFEST 2015 - jedinečný festival školních kapel pořádaný ZŠ Jakutská, 2. ročník

Plavecký výcvik na Slavii, květen-červen 2015 (p.uč.Zvěřinová)

Špindlerův mlýn - projekt Orientace v KRNAPU - ŠD, 8.- 10.5. 2015 (p.uč.Blaháková)

Vážení rodiče, chci všem zúčastněným, kteří se podíleli nemalou měrou na spolupráci při pedagogickém projektu „Orientace na mapě a v terénu parku KRNAP“ poděkovat za úsilí a čas, který věnovali nejen svým dětem. Panu Krbkovi - pomocník šéfkuchaře a řidič, paní Krbkové a paní Baburnyč - spolehlivý dohled a řidičky a také panu Junkovi – spolehlivý řidič, fotograf a dozor nad nezbednými chlapci (vždy doběhl rychlou skupinu). Děti, které s námi trávili tento krásný víkend sami bez rodiny, moc děkuji rodičům za důvěru a přesnost při vyzvedávání a předání dětí u školy. Doufám, že naše spolupráce bude nadále takto funkční. Ještě jednou děkuji.paní vychovatelka Jitka Blaháková

Život za Lucemburků přiblížila agentura Pernštejni - 4.až 7.ročník, akce SRPŠ, 5. 5. 2015 (p.uč.Turinský, Hyan)

OVOV – odznak všestrannosti olympijských vítězů, odkaz na video, 5. 5. 2015 (p.uč.Kočková, STejskalová)

Video z akce

Žáci naší školy se v úterý 5. 5. zúčastnili sportovní akce pořádané olympijskou asociací s názvem OVOV – odznak všestrannosti olympijských vítězů. Do akce se zapojilo celkem 180 dětí z 12 škol. Za naši školu sportovalo 15 dětí. 8 za družstvo, které se umístilo na šťastném 7. místě a 7 jednotlivců, kteří byli velmi úspěšní. Přivezli jsme 6 medailových ocenění a 4 z nich postupují do krajského kola. Oceněnými byli: 2. místo Hana Sojková V.A, 3. místo Jan Kočka VI.B 3. místo Eliška Justová VIII.A. Při vyhlašování ročníku 2002 dívky celou vítěznou bednu obsadila děvčata z naší školy 3. místo Bára Polanecká VII.B, 2. místo Veronika Skalická V.II.B, 1. místo Ilona Kraftová VII.B. Fotodokumentaci z akce si můžete také prohlédnout u vstupu do školy na vývěskách. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Společný koncert s hudební školou z Dánska, 27. 4. 2015, (p.uč.Stratil)

Štafetový pohár - okresní kolo, vybraní žáci z 1. stupně, odkaz na video, 30. 4. 2015 (p.uč.Stejskalová, Hríbová, Kočková)

Video z fotografií z akce

Mc Donald´s Cup, 29. 4. 2015 (p.uč.Kočková, Turinský)

Asociace školních sportovních klubů ČR pořádala dne 29. 4. 2015 soutěž v minifotbale. Vybraní žáci 4. a 5. tříd se připravovali na turnaj v tělocvičně školy.Trenér, pan učitel Turinský, nenechal nic na náhodě a pro úspěšnější výkon zorganizoval přátelský zápas na školním hřišti mezi reprezentačním týmem a 6. ročníkem. Na samotném turnaji jsme byli ve skupině s profesionálním týmem SK Slavia, který naše chlapce rozdrtil výsledkem 8:1. V dalších zápasech jsme remizovali 3:3 a také se dostavila vytoužená výhra 8:0. Prvotní nerovný zápas nás ovšem odsunul na zadní místa, tak jsme se s medailemi do školy sice nevrátili, ale chuť do dalších ročníků této soutěže nám to rozhodně nevzalo. Trenér mužstva: Jan Turinský, Asistent mužstva: Jan Kočka, Foto: Zdenka Kočková

Skvělé stříbro!!! - Mezinárodní turnaj ve vybíjené v německém Netzschau, 4.ročník, 20. 4. 2015 (p.uč.Kočková)

Žáci naší školy se zúčastnili mezinárodního turnaje ve vybíjené a obsadili zasloužené 2. místo v souboji mezi devíti českými a německými týmy. Turnaje se zúčastnilo celkem 90 dětí. Nejšikovnějším hráčem celého turnaje byl vyhlášen náš kapitán, žák IV. B, Pavel Březina. Na turnaji naši školu reprezentovali tito žáci: IV.B, Březina Pavel IV.C, Doubrava Jakub IV.C, Bernard Jan IV.A, Princz Jiří IV.A, Syruček Eliáš IV.C, Bálint Filip IV.C, Klégerová Eliška IV.C, Králová Kateřina IV.C, Röslerová Anna IV.A, Bačáková Barbora IV.A. Děkujeme paní učitelce Přeučilové a Blahoutové za pomoc a doprovod na tomto víkendovém turnaji. Děkujeme žákům V.A za předání zkušeností z minulého ročníku turnaje. Děkujeme asistentům trenérky Šimonu Syručkovi a Janu Kočkovi za pomoc při ranních trénincích. A také děkujeme vedení školy a rodičům za podporu. Žáci čtvrtých tříd a trenérka paní učitelka Kočková

Návštěva Památníku na Vítkově a Armádního muzea - IX.A, 22. 4. 2015 (p.uč.Turinský, Hyan)

Literární hrátky - dopolední projekt 1. období, 20. 4. 2015 (vyučující 1.- 3. tříd)

Slavnostní otevření venkovní učebny, 16. 4. 2015 (p.uč.Hyan)

Zajímavá matematika, 16. 4. 2015 (p.uč.Kočková)

Že může být matematika zábavná si dokázali žáci V. A při modelování geometrických těles pomocí gumových bonbónů. :-)

Vesmír - projekt V. B, 16. 4. 2015 (p.uč.Kolandová)

Žáci z 5. B nadšeně pracovali na projektu „Vesmír“. Téma bylo probráno v Přv, následně jsme navštívili planetárium. Při Vv žáci malovali planety, kreslili rakety, při Prč lepili souhvězdí, v čítance se inspirovali texty o vesmíru. V hodinách slohu vznikly povídky, pohádky i “vesmírná” poezie. Své poznatky děti zúročily v závěrečné skupinové práci. Získané informace pak předaly ostatním spolužákům. Těšíme se na další podobnou aktivitu. O výsledky se rádi podělíme i s vámi:-)(viz foto).

Projekt STROM, akce 4. a 5. ročníku, 14. 4. 2015 (p.uč.Kočková, Kolandová, Fialová, Kratochvílová, Gregorová)

Běh s kuřetem, 19. 4. 2015 (p.uč.Kočková, Stejskalová) Ve čtvrtek 9. dubna se vybraní žáci a žákyně z 2. - 5. tříd naší školy zúčastnili 21. ročníku Aprílového běhu s Kuřetem. Tento závod je společným projektem České televize a nadace Pomozte dětem!, v rámci závodu probíhá i sbírka pro Kuře. V konkurenci několika set dětí z pražských škol se nám podařilo vybojovat několik předních umístění. Skvělé 5. místo v kategorii 2. tříd získal Viktor Šámal z 2. B, 4. místo ve své kategorii obsadil Šimon Syruček z 5. A a bronzovou medaili za výborné 3. místo mezi žáky ze 4. tříd si vybojoval Jáchym Müller ze 4. A. Gratulujeme a zároveň všem našim závodníkům děkujeme za jejich sportovní nasazení.

Další část fotogalerie z akce najdete na Rajče.net (autorka: p.uč.Stejskalová)

Galerie z akce v Pražském deníku

Článek o akci v Pražském deníku

Turnaj v dámě, 1. 4. 2015 (p.uč.Hyan, Zvěřinová, Holomoucká)

Zvířátka do škol, akce SRPŠ, 27. 3. 2015 (p.uč.Hyan, Zvěřinová)

Škola v přírodě Šlovice, 4. A, 23. 3. 2015 (p.uč.Gregorová)

Dopravní hřiště na ZŠ Jakutská - 2. a 3. ročníky, akce SRPŠ, 16.3. 2015 (vyučující)

Poetické setkání - soutěž v recitaci, 16. 3. 2015 (p.uč.Kočková)

Karneval v 5. B (p.uč.Kolandová)

KARNEVAL 2015 - akce 1. stupně

Debrujárská herna a dílna 5.A pro MŠ, 16.2. 2015 (p.uč.Kočková, Blahoutová) Debrujáři prověřili šikovnost předškoláků z MŠ Omská v herně a dílně. Každý budoucí školák si odnesl tančícího kluka či holku a nové zkušenosti ze školních lavic.

Projektový týden Evropa - 5.A, 31. 1. 2015 (p.uč.Kočková) Žáci V. A ukončili učivo 1. pololetí ve vlastivědě projektovým týdnem. Téma Evropa se prolínalo předměty - Čj, M, Vl, Př, Hv, Vv a Pč. Závěrečné prezentace byly vydařené a lahodily všem smyslům, zejména zraku a chuti.

Setkání se spisovatelkou Petrou Braunovou, 19. 1. 2015 (p.uč.Havelková, foto: p.uč.Zvěřinová)

Den otevřených dveří, jarmark, dílničky šikovných ručiček, 15. 1. 2015 (za účasti celé školy, foto p.uč.Kočková a p.Hyan)

Vánoce v V.B, 19. 12. 2014 (p.uč.Kolandová)

Vánoce v V.A a pečení perníčků na lednový Jarmark 2015, 19. 12. 2014 (p.uč.Kočková)

Planetárium Praha - vlastivědná exkurze k prohloubení a ukončení učiva o vesmíru. V.A + V.B, 18. 12. 2014 (p.uč.Kočková, Kolandová)

Společná vycházka V.A a V.B do centra Prahy za vánoční atmosférou. Chrám sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, 16. 12. 2014 (p.uč.Kočková, Kolandová)

Naši dravci - přednáška s ukázkami živých exemplářů, 15. 12. 2014 (p.uč.Hyan)

ADVENTNÍ KONCERT, 11. 12. 2014 (p.uč.Hyan)

ADVENTNÍ KONCERT - video sestřih (p.uč.Stratil, Mácha)

ADVENTNÍ KONCERT, 11. 12. 2014 (Martin Vítek)

Návštěva Mikuláše, čerta a anděla, 5. 12. 2014 (ž.Lenka Marešová)

Pohár pražských škol – florbalový turnaj, 5.ročník, 3. 12. 2014 (p.uč.Kočková)

Žáci 4. a 5. tříd naší školy se utkali na florbalovém turnaji společně s ostatními školami Prahy 10 a vybojovali mezi sportovními kluby a třídami krásné 4. místo. Pouze 1 branka dělila náš tým od možnosti umístit se na 3. místě před sportovní ZŠ Eden, což považujeme za obrovský úspěch a znovu se nám tak potvrdilo, že bojovat se vyplatí. Mimo soutěž byl také náš golman David Škop vyhlášen za nejlepšího brankaře turnaje. Gratulujeme.Poděkování také patří doprovodné skupince fandících spolužáků, kteří byli našemu týmu velkou oporou. spolužáci + trenérka p. Kočková

Futsalový turnaj pro rodiče a děti, 5. A, 29. 11. 2014 (p.uč.Klikar)

V sobotu 29. 11. 2014 uspořádala Základní škola, Jakutská 2 v rámci grantového projektu za finanční podpory naší městské části futsalový turnaj pro rodiče a děti. Zájem o tuto sportovní akci byl velký. Celkem se zúčastnilo futsalových zápasů celkem asi 30 malých i dospělých sportovců. K tomu ještě můžeme připočítat diváky z řad rodičů. Jestliže bylo naším cílem přivést děti a jejich rodiče ke společnému sportování, pak v tomto případě se záměr opravdu vydařil. Setkali se zde učitelé naší školy s dětmi a rodiči při jiné než školní činnosti. Děti, které nenavštěvují žádné sportovní kluby, mohly poznat sportovní atmosféru takových turnajů. Ne vždy šlo o špičkové výkony, ale naším cílem bylo, aby si zasportoval každý, kdo má o sport zájem. A to se v příjemné atmosféře podařilo. Pro účastníky turnaje bylo také připraveno občerstvení a ceny za jejich výkony. Díky finanční podpoře Městské části Praha 10 byly také zakoupeny sportovní potřeby pro tento sport, které budou i nadále sloužit našim žákům při dalším sportování.Děkujeme organizátorům a naší městské části za uspořádání a podporu tohoto turnaje.Mgr. Miloš Klikar

Zdobení vánočního stromku naší školy, 1. A, 26. 11. 2014 (p.uč.Foltová)

Hudební víkendové soustředění - příprava na vánoční vystoupení, 21. 11. 2014 (p.uč.Kočková)

Preventivní akce Městské policie, 5. B, 14. 11. 2014 (p.uč.Kolandová)

Výtvarná a literární soutěž BOBÍK, 5. A, 14. 11. 2014 (p.uč.Kočková)

Svatomartinská pouť pro školky, 4.C a 7.A, 10. 11. 2014 (p.uč.Fialová, Stratil, Havelková)

Florbal III. kategorie dívky a chlapci, 2. 11. 2014 (p.uč.Kočková)

Žáci naší školy 6. a 7. ročníku se pod vedením p. uč. Kočkové a p. uč. Klikara zúčastnili florbalového turnaje na ZŠ U Ohrady v Uhříněvsi. Ocenění jsme nezískali, ale zkušeností plno, tak je snad využijeme při dalších sportovních příležitostech. :-)

Halloween v Jakutské -1.díl, 30. 10. 2014 (p.uč.Gregorová, rodiče) Halloween v Jakutské -2.díl, 30. 10. 2014 (p.uč.Gregorová)

Den sponzorů v pražské ZOO, 5. B, 15. 10. 2014 (p.uč.Kolandová)

Ve středu 15. 10. 2014 se naše třída 5. B vydala v rámci Dne sponzorů do ZOO. Nejprve jsme zamířili k pandě červené, kterou naše škola sponzoruje. Tentokrát jsme měli štěstí - viděli jsme pandy dokonce dvě! Následovala ukázka výcviku zvířat v novém úseku Bororo, stihli jsme prozkoumat i tamní exotickou prolézačku. Pak jsme se vydali kolem ledních medvědů za slony a žirafami, cestou jsme potkali spoustu dalších zvířátek. Pobavili nás také tučňáci a lachtani. I když nebylo v našich silách projít celou ZOO, domů jsme si odvezli hodně zážitků, fotografií i drobné suvenýry :-) Mgr. Marie Kolandová

Návštěva debrujárů v německém Limbachu (p.uč.Kočková)

Do Německa za sportem. V letošním školním roce jsme za aktivity s debrujárským klubem dostali od Asociace malých debrujárů ČR nabídku na týdenní pobyt se sportovním zaměřením. Debrujáři měli možnost vyzkoušet nemalé množství zajímavých sportů společně s německými dětmi, se kterými se domlouvali „lámanou“ angličtinou, která se vyučuje na základních školách v obou zemích. Sportovní aktivity, které jsme společně vyzkoušeli:bobovou dráhu, minigolf, lanové centrum, jízdu na motokárách, střelbu laserovou pistolí, rovnovážné prvky a lezeckou stěnu.Více na www.debrujar.cz. Pedagogický doprovod: vedoucí KMD p.Kočková, tlumočnice p.Přeučilová, zdravotnice p.Jurajdová

Recyklohraní, 22.9. 2014 (p.uč.Trojan, Gregorová)

Začátek roku v 5.B, 3.9. 2014 (p.uč.Kolandová

První den prvňáčků, 1.9. 2014 (p.uč.Hyan)