Fotogalerie ze školního roku 2018/2019

Aprílový běh s kuřetem 2019 - p. Kočková

Žáci 3. - 5. ročníku aktivně podpořili charitativní nadaci Pomozte dětem!Bad Brambacherský pohár 2019 - vybíjená - p. Kočková, Přeučilová

V letošním školním roce se žáci 4. tříd opět zúčastnili již tradičního sportovního klání v SRN, turnaje ve vybíjené. Utkalo se 11 českých a německých týmů. Naši sportovci v prvních dnech bezkonkurenčně válcovali ostatní týmy, ale poslední, rozhodující den turnaje, nakonec zamíchal kartami v náš neprospěch a my si do Prahy odvezli 6. a 8. místo. Bez ohledu na konečný výsledek turnaje jsme si sportovní víkend náležitě užili a domů se vrátili se spoustou zážitků a cenných zkušeností.Debrujáři na Dni otevřených dveří - p. Kočková
Školní turnaj ve vybíjené - 4. ročník - p. Kočková, Švábová, Hlaváč
Projektový den - Čtenářská gramotnost - projektová výuka v centru knihy, pověstí, zdravovědy a přírodních věd - 4. a 5. ročník (p. Přeučilová, Papežová, Stejskalová, Švábová a Kočková)
Výchovný koncert v Rudolfinu, který určitě nenudil - 2. stupeň - p. Chaloupková
Dobrovolná sbírka pro Klokánek Štěrboholy - akce žákovského parlamentu - p. Kočková

Zástupci žákovského parlamentu 1. stupně po dohodě s ředitelem FOD Klokánek, panem Vaňkem, zorganizovali dobrovolnou sbírku pro děti z Klokánku ve Štěrboholích. Nasbírala se velká hromada potřebných věcí do domácnosti. Část sbírky předali zástupci ŽP II.B, IV.B a V.C osobně. Při návštěvě Klokánku měli příležitost navštívit tři byty. Zbylou část sbírky převezl do Klokánku zákonný zástupce IV.B. Všem spolužákům, kteří do sbírky přispěli a udělali tak radost i pomohli, moc děkujeme. Poděkování z Klokánku Dobrý den, sbírka k nám dorazila, jste naprosto úžasní, skvělí. Určitě vše využijeme. Touto cestou moc a moc děkujeme Vám a Vašim kolegům, dětem i rodičům. Moc jste nám pomohli. V příloze posíláme fotky a ještě jednou moc děkujeme. Mějte se hezky. S pozdravem Petra Vídenská (sociální pracovnice a zástupce ředitele)MASOPUST 2019 - celý 1. stupeň

Letošní rej masek se konal 14. února, v den svatého Valentina, svátku všech zamilovaných. Úvodní taneček paní učitelek byl proto romanticky naladěn. Vítězem se stala nápaditá a propracovaná maska popcornu třídy IV.B, avšak velkou konkurencí jí byly hroznové víno z III.B či mráček z třídy I.B. Své obdivovatele si ale našly i ostatní masky, např. trojice šílených páťáků, vodníka, tučňáka, paní profesorky či mušketýra. Závěrečný masopustní průvod školou odměnili velkým potleskem spolužáci 2. stupně s jejich vyučujícími.Ať žijí duchové I. C- p. Nekovářová

Milé představení s paní učitelkou nacvičili šikovní prvňáčci z I. C.Lyžák na Černé hoře - p. Klikar a kol.

Radost z lyžování, ale i krásně prožitý týden v kolektivu dětí a instruktorů Pohoda, opravdu zimní počasí, krásné lyžování, hry, soutěže, super kolektiv dětí, ale i učitelů a instruktorů, výborné jídlo, minimum úrazů a nemocí, co více si přát. Tak takový byl letošní „lyžák". Takhle zasypaný Horský hotel a celou Černou horu sněhovou nadílkou už dlouho nepamatujeme. Jen za našeho pobytu přibyl minimálně metr nového sněhu. Stále se sypal, lyžování sice bylo náročnější, ale všichni to zvládli bezvadně, začátečníci už po několika dnech výcviku " frčeli " po sjezdovkách a ostatní si zdokonalili své lyžařské a snowboardové schopnosti. Celý dětský kolektiv posílil mimo sjezdovky i další program. Ať to byly přednášky s tematikou lyžařskou či o pobytu a bezpečnosti na horách, především ale zábavné večery plné her nebo taneční večery, na kterých se někteří seznámili i s žáky ze ZŠ Břečťanova, která s námi celý hotel sdílela. Tento lyžařský výcvik určitě splnil vše, co by správný " lyžák " měl. Nejen naučit lyžovat, či zdokonalit lyžařské a snowboardové umění našich žáků, ale také stmelit školní kolektiv a vytvořit tak pozitivní atmosféru pro žáky i učitele a přenést tuto pohodu do školního klimatu. A to se myslím letos určitě podařilo. Všem, kdo se o to zasloužili, dětem i dospělým, patří velký dík.Školní kolo olympiády v anglickém jazyce (p. Mašková, Švecová)

V lednu se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 15 žáků 9.A. Soutěžilo se ve dvou kolech, písemná a ústní část. Bylo možné získat 140 bodů. Vítězní žáci: 1. místo E.Meistrová - 121 bodů, 2. místo M.Kořistka - 114 bodů, 3. místo L.Horčicová - 110 bodů a v těsném závěsu skončila L.Krausová se 108 body. Vítězům blahopřejeme.Z pohádky do pohádky v Domě čtení - I. C (p. Nekovářová)

„Znáte nejznámější pohádky? Budou se hodit. Pomůžeme hloupému Honzovi. Divadelně didaktická hra, která děti nejen baví, ale také zapojí do děje.“ A tak se stalo. Žáci I.C se vydali s paní učitelkou do pohádky v „Domě čtení.“ Moc si to užili, vysvobodili princeznu a získali poklad. Také měli možnost si prohlédnout knihovnu a někteří si nesli domů přihlášky, aby si mohli knihy půjčovat. Od paní knihovnice jsme dostali pochvalu.Program "Houstone, máme problém" - program IV. B (p. Kočková)

Žáci IV.B se stali specialisty na dobrodružné a pro lidstvo zásadně důležité výpravě do vesmíru. V doprovodu dvou odborně vycvičených pilotů absolvovali objevitelskou cestu, jejímž cílem bylo ukázat, že matematika je všude kolem nás a že počítání může být zábava. Program byl inspirován metodou výuky matematiky dle prof. Hejného a připraven za supervize odborníků na tuto metodu a pedagogů ze základních škol. Během letu žáci plnili úkoly s využitím aritmetiky (sčítání, odčítání, násobení), geometrie (práce s tvary, poznávání rovinné geometrie i 3d objektů, tvorba a přeměna tvarů, práce s obsahem a obvodem). Součástí programu byly slovní úlohy, strategické plánování, využití kombinatoriky a pravděpodobnostních jevů.(Akce byla hrazena ze sponzorského daru)Mikulášské oslavy na ZŠ Jakutská (p. Klikar, Stejskalová a IX. A)Čokoládovna Šestajovice (p. Kočková, Švábová, Přeučilová, Papežová) Žáci čtvrtých a pátých tříd navštívili před Vánocemi čokoládovnu v Šestajovicích, kde si vyrobili několik sladkých a voňavých dárečků.Vánoční turnaj 6. tříd v DODGEBALLU - tak trochu jiná vybíjená (p. Brychta)

17. 12. 2018 vypuknul dlouho očekávaný turnaj šesťáků v Dodgeballu. Žáci šestých tříd se na tuto akci připravovali v hodinách Tělesné výchovy střídavě vždy jednu hodinu v týdnu a tak se očekávala velká bitva o titul. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích. První kategorií byly dívky, kde se 6-ti členná družstva ve skupině každý s každým utkali o první místo. Druhou kategorií byly Mixy (4 chlapci a 2 dívky), v této skupině byly týmy dokonce 4, jelikož 6. B složila dvě družstva. Školní turnaj sklidil mezi žáky velmi pozitivní ovace a to i díky tomu, že si každý tým za svůj výkon odnesl malou cenu. Konečné výsledky: Dívky: 1. místo 6.B, 2. místo 6.C, 3. místo 6.A, Mixy: 1. místo 6.B “A“, 2. místo 6.B “B“, 3. místo 6.C, 4. místo 6. AVánoční sněhuláci - práce žáků III. B - Praktické činnosti (p. Zvěřinová)Halloween v I. C (p. Nekovářová)Zdravý životní styl - projekt v anglickém jazyce (p. Švecová, Hlaváč)Škola v přírodě - Černá hora - 9. - 16. 11. 2018, 2. - 3. ročník, V. C (p. Pastorová a kol., foto p. Stejskalová)Mladý vědec 2018 (p. Kočková)
Naši malí debrujáři se zúčastnili celorepublikového setkání v Uherském Brodě, které bylo realizováno v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2018.Vánoční strom ZŠ Jakutská na Kubánském náměstí (p. Kočková)

Žáci třídy IV. B nazdobili vánoční strom na Kubánském náměstí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. V letošním školním roce se rozhodli pro přírodní materiál a umotali barevné koule z vlny.Puss in Boots (Kocour v botách) anglické divadlo. 7. 11. 2018, IV. A, IV. B, V. A (p. Švecová, Čubíková, Kočková)
Návštěva divadla U hasičů, činoherní anglicko-české hudební pohádky Puss in Boots (Kocour v botách), hrané a zpívané herci z Divadelního centra ,z.s., Zlín. Moc pěkné, zábavné i poučné, motivující k učení se anglickému jazyku.Mistři Prahy 10! (p. Brychta)

V pondělí 5.11 se žáci z 5. a 6. tříd účastnili florbalového turnaje pořádaného Městskou částí Praha 10. Naši žáci suverénně ovládli základní skupinu, ve které nastříleli úctyhodných 33 branek. Dominovali jsme také v obraně, jelikož v naší sítí skončily pouze dva míčky. Do finále jsme tedy postoupili v roli jasného favorita, s velkou sebedůvěrou a touhou po vítězství v celém turnaji. Ve finále jsme hned při první střídání vstřelili 3 branky a kluci se tak hned za začátku pustili do soupeře s velkou chutí a odhodláním získat zlaté medaile. Celé finále jsme žáky ze ZŠ Vršovického nádraží nepustili do výraznější šance a tak závěrečné skore 14:0 hovoří za vše.Projektový den "Republika" (p. Nekovářová, Papežová)
Dne 2.11.2018 si žáci V.C. v rámci 100 let výročí republiky připravili pro naše prvňáčky různé soutěže, hry a vědomostní kvízy. Vše mělo zábavný charakter a děti si užily spoustu zábavy a legrace. Současně se dozvěděly také různé zajímavé informace o vzniku naší republiky. Prvňáčci pak starším žákům ukázali jak se učí písmenka a předali každému obrázek, který pro ně namalovali. Těšíme se na další podobné aktivity.100 let republiky. (p. Kočková, Švábová)
V rámci 100. výročí republiky žáci IV.A,B navštívili Pražský hrad a v průběhu projektového dne ve smíšených skupinách zpracovávali k tomuto tématu připravené příspěvky. Čerpali z různých dostupných zdrojů a na závěr své poznatky sdíleli formou krátkých prezentací. Vydařené výstupy budou zdobit vestibul naší školy.Žákovský parlament v akci (p. Kočková)
Zástupci žákovského parlamentu připravili pro nejmenší spolužáky a děti z MŠ Pohádku o Československu. Jak to všechno bylo...Bojovali jsme! (p. Brychta)

Dne 12. 10. 2018 žákyně ze 6. a 7. tříd reprezentovaly naši školu na obvodním turnaji Prahy 10 v přehazované na ZŠ Hostýnská, který byl pořádán v rámci dnů Prahy 10. Turnaje se účastnilo 10 družstev rozdělenených do tří skupin. Z naší čtyřčlenné skupiny postupovaly do závěrečných bojů pouze 3 týmy. Ve skupině jsme po velkém boji obsadili 2. místo a postoupili tak do skupiny o 4. – 6 místo. Za zmínku určitě stojí fakt, že jsme sahali i po místě prvním, kdy jsme v zápase o 1. místo ve skupině vedli už 14:11, avšak toto vedení se nám nepodařilo dotáhnout do konce a set jsme smolně prohráli 16:14. Ve skupině o 4. místo byla nad naše síly pouze ZŠ V Rybníčkách a tak ve velké konkurenci obsazujeme krásné 5. místo.Adaptační pobyt v SRN (p. Kočková, Přeučilová)
Pobyt byl zaměřen na sport, kreativitu a prevenci rizikového chování. Nabídl dětem stejné věkové kategorie seznámit se s životem v sousední zemi SRN, zdokonalit si své komunikační schopnosti, kreativně tvořit a poměřit si sportovní dovednosti.Získané vědomosti a schopnosti si žáci prověřili při lesním rallye a disk golfu, fyzickou zdatnost prokázali v lanovém centru a kreativitu při výrobě gelových svíček a obrázků z barevného písku. Navštívili Dračí vápencovou jeskyni s laserovou show, místní zámek z období pozdní gotiky, kde hledali poklad a zajímavou ukázku sokolnictví v Plauen.Adaptační pobyt v SRN byl částečně hrazen z Dotačního programu MČ Praha 10 pro rok 2018 a podpořen účastí zákonného zástupce v roli zdravotníka.Vysazení lípy ke 100. výročí vzniku republiky (p. Hyan)Náš modrý den - I. C (p. Nekovářová) Dne 21. 9. 2018 si žáci I. C užili svůj den celý v modrých barvách. Každý ze žáků si dnes oblékl na sebe něco modrého. Někdo měl modré ponožky, někdo jiný tričko. Stačila i malá modrá sponka do vlasů. Všichni jsme si den moc hezky užili. Připravujeme i další „ barevné“ dny v rámci tzv. „Duhového týdne“, který si připravujeme na měsíc říjen.