Jakufest 2019

Školní pěvecká soutěž

Poděkování FOD Klokánek Štěrboholy

.

BEZPEČNOST ŽÁKŮ - UPOZORNĚNÍ (28. 2. 2019)

Vážení rodiče,

dne 28. 2. 2019 jsme byli informováni zřizovatelem školy MČ Praha 10 o případu, kdy se neznámá žena pokusila převzít dítě z budovy mateřské školy na základě úředně potvrzené plné moci. Školka nestandardní situaci ověřovala, odhalila podvod a dítě naštěstí nevydala. Informaci předáváme našim zaměstnancům i rodičovské veřejnosti s apelem na obezřetnost.

V této souvislosti žádáme zákonné zástupce našich žáků, aby zejména respektovali pravidla školy při přebírání a uvolňování žáků z výuky i ze školní družiny. Vyžadujeme písemné a kompletní vyplnění údajů, pokud má být žák uvolněn výjimečným způsobem (jméno a příjmení žáka, datum, čas, okolnosti, vyzvedávající, podpis apod.), uvedení osob, které mohou žáka vyzvedávat ze ŠD a předem vyřízené písemné zmocnění dalších osob pro jednání se školou včetně vyzvedávání (obvykle partneři zákonných zástupců). Doporučujeme také předem vykomunikovat výjimečné situace s třídními učiteli či vychovateli ŠD. Tyto požadavky, prosím, nevnímejte jako zbytečnost či v konkrétních případech jako neochotu našich zaměstnanců. Tyto kroky jsou vedeny snahou chránit bezpečnost vašich dětí.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Zdeněk Hyan, zástupce ředitelky

Vzory uvolnění z výuky a ŠD najdete

na tomto místě.

Den otevřených dveří, jarmark 2019

ADVENTNÍ KONCERT 2018

VOTVÍRÁK 2018

.

Školní rok v plném proudu

Naši žáci oslavili 100 let vzniku samostatné republiky. Sportují a dosahují slibných výkonů. Poznávají mnoho nového ve škole i mimo ni. Už nyní chystají svá hudební vystoupení. A vypraví se na školy v přírodě...:-) Nezapomeňte se proto, prosím, podívat také do rubriky s aktuální fotogalerií, kterou naleznete

na tomto místě.

• Organizace školního roku - termíny prázdnin, třídních schůzek ad.
  • Podpora naší škole

Informace o elektronických žákovských knížkách

Naše škola respektuje trend postupující digitalizace. Proto využíváme aplikaci EDU page od mezinárodní společnosti Asc Timetable. Ta nám nabízí mimo jiné tvorbu a publikaci rozvrhů hodin, vnitřní informační systém, používání elektronických třídních knih a žákovských knížek. S výjimkou 1. - 2. ročníku je eŽk zavedena ve všech třídách.
    Informace o klasifikaci jsou přehledně k dispozici z webové stránky služby EDU page. K dispozici je zdarma i mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety se systémem Android, iPad, iPhone. Myslíme samozřejmě i na ty, kteří nemají přístup k internetu. K dispozici je při vstupu do školy počítač s možností nahlížení do systému. Je ovšem třeba znát své přístupové údaje. Stávající uživatelé je již mají, novým uživatelům budou s novým školním rokem poskytnuty. Doporučujeme zhlédnout následující video.

• Jak se používá eŽK v systému Edupage

• Závěrem alespoň několik bodů, proč využíváme eŽK.

• - žák nemůže eŽK zapomenout nebo zapřít
    • - žák i rodiče mají kompletní přehled o známkách
    • - informace se dostávají k rodičům okamžitě
    • - aritmetický průměr má smysl nastavením váhy známek učitelem