TĚŠÍTE SE DO 1. TŘÍDY? UŽ VPONDĚLÍ 3. ZÁŘÍ 2018, 8.00 HOD.

Milí budoucí žáci, vážení rodiče,
blíží se váš první školní den na naší škole. Těšit se na vás budeme v pondělí 3. září 2018. Dostavte se na 8. hodinu ranní před budovu školy. Až branami školy projdou všichni starší žáci, převezmou si vás slavnostně paní učitelky.

Následovat bude první vyučovací hodina, na níž budou moci být ve třídě napoprvé přítomni i rodinní příslušníci. (Jen prosíme o ohled na kapacitu školní třídy.)

Po hodině si žáky převezmou paní vychovatelky školní družiny, případně mohou žáci odejít domů, pokud mají doprovod. Rodiče se zúčastní ÚVODNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY, kde se seznámí s vedením školy a dalšími vyučujícími a vůbec se vším, co je na úvod třeba vědět. Začátek je plánován na cca. 9.00 hod.

Požádáme vás o vyplnění a podpis různých dokumentů, přihlášek apod. Byli jsme požádáni, abychom vám touto cestou předem předali přihlášku do školní jidelny (školní jídelna je samostatnou organizací). Přihlášku předáváte přímo vedoucí ŠJ p. Benešové. Její kancelář je hned u jídelny (stačí projít prostorem šatních skříněk žáků).

• Přihláška do školní jídelny

• POMŮCKY DO 1. třídy

Už máte aktovku, penál, kufřík, přezůvky a věci na cvičení...? Pak už téměř nic nebrání tomu, abyste se vypravili do školy. Všechny učebnice, písanky, abecedu, razítko se jménem ad. každý žák dostane ve škole. Zbývá si jen připomenout, co by takový penál, kufřík na výtvarnou výchovu nebo sáček na tělesnou výchovu měl obsahovat. Podrobnosti sdělí paní učitelka na úvodní třídní schůzce.

Doporučené vybavení penálu:
  • trojboká tužka č. 1 (B) a 2 (HB)
  • trojboké pastelky
  • ořezávátko se zásobníkem
  • guma
  • pravítko
  • Doporučené vybavení kufříku:
  • vodové barvy
  • temperové barvy
  • štětec – plochý, kulatý
  • umělohmotný kelímek
  • tuhé lepidlo
  • nůžky s kulatou špičkou
  • modelína
  • voskové pastelky
  • pracovní oděv – zástěra (staré volné triko)
  • stará utěrka
  • paleta
  • omyvatelný ubrus na lavici (případně noviny)
  • černá tuš
  • špejle cca 5 ks
  • sada čtvrtek, barevné papíry
  • Doporučené vybavení na Tv (nejlépe v látkovém sáčku):
  • obuv do tělocvičny, tepláky, mikina, tričko, náhradní ponožky a spodní prádlo, švihadlo, tenisák (doporučujeme oblečení a obuv podepsat) Další:
  • desky na písmenka a číslice
  • desky větší na sešity A4
  • papírové hodiny
  • počítadlo
  • samolepicí jmenovka na oděv

• DESATERO PRO PRVŇÁČKY

• 1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  • 2. Umím se převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů na mě nemusel čekat. Umím si zavázat tkaničky.
  • 3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky na své místo.
  • 4. Správné držím tužku a pastelky, poznám barvy.
  • 5. Reaguji na oslovení mým jménem, poslechnu pokyny rodičů a paní učitelky.
  • 6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.
  • 7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a před jídlem a po jídle si umýt ruce. Obsloužím se na WC.
  • 8. Dovedu poslouchat delší vyprávění se zájmem a v klidu.
  • 9. Pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.
  • 10. Do aktovky si sám uložím věci, a to tam, kam patří.