Fotogalerie ze školního roku 2018/2019

Mladý vědec 2018 (p. Kočková)
Naši malí debrujáři se zúčastnili celorepublikového setkání v Uherském Brodě, které bylo realizováno v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2018.

Vánoční strom ZŠ Jakutská na Kubánském náměstí (p. Kočková)

Žáci třídy IV. B nazdobili vánoční strom na Kubánském náměstí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. V letošním školním roce se rozhodli pro přírodní materiál a umotali barevné koule z vlny.

Puss in Boots (Kocour v botách) anglické divadlo. 7. 11. 2018, IV. A, IV. B, V. A (p. Švecová, Čubíková, Kočková)
Návštěva divadla U hasičů, činoherní anglicko-české hudební pohádky Puss in Boots (Kocour v botách), hrané a zpívané herci z Divadelního centra ,z.s., Zlín. Moc pěkné, zábavné i poučné, motivující k učení se anglickému jazyku.

Mistři Prahy 10! (p. Brychta)

V pondělí 5.11 se žáci z 5. a 6. tříd účastnili florbalového turnaje pořádaného Městskou částí Praha 10. Naši žáci suverénně ovládli základní skupinu, ve které nastříleli úctyhodných 33 branek. Dominovali jsme také v obraně, jelikož v naší sítí skončily pouze dva míčky. Do finále jsme tedy postoupili v roli jasného favorita, s velkou sebedůvěrou a touhou po vítězství v celém turnaji. Ve finále jsme hned při první střídání vstřelili 3 branky a kluci se tak hned za začátku pustili do soupeře s velkou chutí a odhodláním získat zlaté medaile. Celé finále jsme žáky ze ZŠ Vršovického nádraží nepustili do výraznější šance a tak závěrečné skore 14:0 hovoří za vše.

Projektový den "Republika" (p. Nekovářová, Papežová)
Dne 2.11.2018 si žáci V.C. v rámci 100 let výročí republiky připravili pro naše prvňáčky různé soutěže, hry a vědomostní kvízy. Vše mělo zábavný charakter a děti si užily spoustu zábavy a legrace. Současně se dozvěděly také různé zajímavé informace o vzniku naší republiky. Prvňáčci pak starším žákům ukázali jak se učí písmenka a předali každému obrázek, který pro ně namalovali. Těšíme se na další podobné aktivity.

100 let republiky. (p. Kočková, Švábová)
V rámci 100. výročí republiky žáci IV.A,B navštívili Pražský hrad a v průběhu projektového dne ve smíšených skupinách zpracovávali k tomuto tématu připravené příspěvky. Čerpali z různých dostupných zdrojů a na závěr své poznatky sdíleli formou krátkých prezentací. Vydařené výstupy budou zdobit vestibul naší školy.

Žákovský parlament v akci (p. Kočková)
Zástupci žákovského parlamentu připravili pro nejmenší spolužáky a děti z MŠ Pohádku o Československu. Jak to všechno bylo...

Bojovali jsme! (p. Brychta)

Dne 12. 10. 2018 žákyně ze 6. a 7. tříd reprezentovaly naši školu na obvodním turnaji Prahy 10 v přehazované na ZŠ Hostýnská, který byl pořádán v rámci dnů Prahy 10. Turnaje se účastnilo 10 družstev rozdělenených do tří skupin. Z naší čtyřčlenné skupiny postupovaly do závěrečných bojů pouze 3 týmy. Ve skupině jsme po velkém boji obsadili 2. místo a postoupili tak do skupiny o 4. – 6 místo. Za zmínku určitě stojí fakt, že jsme sahali i po místě prvním, kdy jsme v zápase o 1. místo ve skupině vedli už 14:11, avšak toto vedení se nám nepodařilo dotáhnout do konce a set jsme smolně prohráli 16:14. Ve skupině o 4. místo byla nad naše síly pouze ZŠ V Rybníčkách a tak ve velké konkurenci obsazujeme krásné 5. místo.

Adaptační pobyt v SRN (p. Kočková, Přeučilová)
Pobyt byl zaměřen na sport, kreativitu a prevenci rizikového chování. Nabídl dětem stejné věkové kategorie seznámit se s životem v sousední zemi SRN, zdokonalit si své komunikační schopnosti, kreativně tvořit a poměřit si sportovní dovednosti.Získané vědomosti a schopnosti si žáci prověřili při lesním rallye a disk golfu, fyzickou zdatnost prokázali v lanovém centru a kreativitu při výrobě gelových svíček a obrázků z barevného písku. Navštívili Dračí vápencovou jeskyni s laserovou show, místní zámek z období pozdní gotiky, kde hledali poklad a zajímavou ukázku sokolnictví v Plauen.Adaptační pobyt v SRN byl částečně hrazen z Dotačního programu MČ Praha 10 pro rok 2018 a podpořen účastí zákonného zástupce v roli zdravotníka.

Vysazení lípy ke 100. výročí vzniku republiky (p. Hyan)

Náš modrý den - I. C (p. Nekovářová) Dne 21. 9. 2018 si žáci I. C užili svůj den celý v modrých barvách. Každý ze žáků si dnes oblékl na sebe něco modrého. Někdo měl modré ponožky, někdo jiný tričko. Stačila i malá modrá sponka do vlasů. Všichni jsme si den moc hezky užili. Připravujeme i další „ barevné“ dny v rámci tzv. „Duhového týdne“, který si připravujeme na měsíc říjen.